Шлюб на смітник
Еволюція шлюбу
В ЄС розлучення фіксується щокожні 30 секунд. У доповіді про еволюцію сім'ї в Європі у 2018 році йдеться про , що, хоча у 1975 р. розпадався кожен сьомий шлюб. На сьогодні ж, в зоні ЄС, після чотирьох десятиліть під розлучення підпадають майже половина сімей.

Варто пам'ятати, що, відповідно до сучасних культурних тенденцій, все більше пар взагалі не формалізують своїх стосунків, що відбивається на зменшенні (незначної) кривої розлучень. Четверо з десяти дітей народжуються поза шлюбом.
В Україні рівень розлучень залишається високим, також зростає кількість дітей, що народились поза шлюбом (з 11,2% в 1990 році, до 21,1%- 2014)

Сучасні дискусії щодо цілей та напрямів сімейної політики країн ЄС зводяться до трьох головних орієнтирів:
(1) благополуччя дітей,
(2) гендерна рівність,
(3) поєднання зайнятості та сімейного життя. Цілі часто визначаються як взаємопов'язані: вважають доведеним, що можливість поєднання батьками сімейного життя із зайнятістю позитивно впливає на добробут дітей/

Між тим, в Україні є ряд своїх автентичних чинників та факторів, які не можна відкридати, сліпо наслідуючи "європейські цінності" в розбудові інституції сім'ї. Крихкість європейських шлюбів, підрив моральних підвалин існування суспільства зумовлює ряд негативних явищ, не дивлячись на права та свободи, які свято відстоюються.

Стамбульська конвенція. Статистика. Витоки проблеми
Соціологічне дослідження польського Інституту правової культури «Ordo Iuris», проведене в країнах Європи, показує, що серед усіх країн ЄС найбільше жінки зазнають насильства у Данії (52%), Фінляндії (47%), Швеції (46%), Голландії (45%), Великій Британії (44%), Франції (44%), тобто у державах, де принципи Стамбульської Конвенції та так звана "гендерна рівність" вже давно діють на усіх рівнях. І навпаки, найменший показник насильства зареєстровано у Португалії – 24%; Мальті – 22%; Словенії – 22%; Кіпру – 22%; Іспанії – 22%; Польщі – 19%.

11% опитаних польських, 9% - литовських жінок відповіли, що протягом року перед анкетуванням стали жертвами згвалтування. Для порівняння кількість сексуальних злочинів щодо жінок у Данії - 37%, у Швеції і Голландії - 32%, у Франція і Бельгії - 30%.

Згідно польських досліджень близько 80 % дружин алкоголіків страждали від насилля у сім'ї, часто випадки насильства спричинені залежністю від алкоголю, наркотиків, фобій, азартних ігор, сексу чи Інтернету. ЗМІ та мережа тиражують образ доступної жінки, поглиблюється сексуалізація та об'єктивація жінки. Також існує зв'язок між поширенням порнографії та секскультури і фактами насильства. Американське психологічне товариство зазначає, що рівень сексуальної експлуатації дівчат, порнографії і проституції може навіть збільшитися, якщо процес сексуалізації дівчат буде продовжуватися. Науковці стверджують незаперечний зв'язок між транслюванням жіночої сексуальності у медіа і насиллям над жінками».
Made on
Tilda