Хронологія впровадження курсу
"Основи сім'ї"
довідкова інформація
Жовтень, 2018
Жовтень, 2018
Отримання схвалення
Науково-методична комісія з проблем виховання дітей та учнівської молоді Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки схвалила програму "Основи сім'ї" та рекомендовала її для викладання у 10-11 класах закладів загальної середньої освіти.
Квітень, 2019
Квітень, 2019
Підвищення кваліфікації педагогів
Розпочався процес підвищення кваліфікації педагогів, які виявляють готовність викладати цю програму у якості варіативної.
За програмою "Основи сім'ї" проведено 16 модульних навчань, в 12 областях, та сертифіковано більш, ніж 1000 освітян
Вересень, 2019
Вересень, 2019
Впровадження програми в школах
Понад 130 шкіл розпочали впровадження програми у якості варіативного предмету.
Програму «Основи сім'ї» почали реалізовувати як курс за вибором, факультатив, за рахунок класних, гурткових годин та годин психолога.
Грудень, 2019
Грудень, 2019
МОН призупиняє дію схвалення
МОН призупиняє дію схвалення по програмі, офіційною підставою призупинення послугували три експертні висновки за підписами чотирьох науковців. Антидискримінаційної експертизи для варіативних предметів раніше не проводили, за законодавством така перевірка передбачена не була.
Викладання в навчальних закладах було примусово припинено серед навчального року.
Лютий, 2020
Лютий, 2020
Опрацювання правок
Автор опрацював їх зауваження, як того вимагала Науково-методична рада з питань освіти ІМЗО при МОН.
15 лютого відповіді по суті зауважень, що містяться в експертних висновках, були надіслані на перевірку.
Квітень, 2020
Квітень, 2020
Ухвалено довгоочікуване рішення
9 квітня 2020 року відбулося засідання науково-методичної комісії з проблем виховання дітей та учнівської молоді Науково-методичної ради з питань освіти МОН. Згідно протоколу №2 комісія ухвалила рішення: «Відновити дію схвалення для використання у закладах загальної середньої освіти освітнього комплексу «Основи сім'ї» для учнів 10-11 класів (автор Буковинський А.Й.) за умови перевидання».
Відновлено дію схвалення програми
30 квітня 2020 року Інститут модернізації освіти МОН поставив крапку у тривалій історії навколо блокування програми «Основи сім'ї», офіційно повідомивши її автора А.Буковинського, що відновлено схвалення програми (гриф) і вона може тепер знову викладатися.
Серпень, 2020
Серпень, 2020
2-е видання програми направлено в МОЗ та ІМЗО
У серпні в МОН було подано зразки нових підручників і методичних матеріалів для вчителя. Вони перевірені на предмет внесення усіх необхідних змін, згідно із затвердженим комісією варіантом.
Офіційні документи
Made on
Tilda